Ogłoszenia duszpasterskie 17 MARCA 2024 r.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B”
Za tydzień w niedzielę Palmową od godz. 8.00 w MDK – u kiermasz ozdób świątecznych.
10. 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. zbiorowa o godz. 17.00.
11. W sklepiku parafialnym jest prasa katolicka. Są także do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 12 zł - akcję prowadzi Caritas naszej Archidiecezji, kupując wspieramy najbardziej potrzebujących.
- † Leszek Podkowiński l. 81, z Wierzchowisk Górnych
Ogłoszenia duszpasterskie 10 MARCA 2024 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B”
10. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: 200 zł bezimienna.
11. Przez cały Wielki Post zbiórka do puszek w ramach Dzieła Pomocy Caritas „Jałmużna Wielkopostna”.
12. Organizujemy pielgrzymkę w dniach 5 -7 kwietnia „ŚLADEM ŚW. JANA PAWŁA II” - w programie NIEGOWIĆ, KRAKÓW, TYNIEC, WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH – OBCHODY NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Dziś mija ostateczny termin zgłaszania chętnych osób.
13. 22 marca – piątek – od godz. 14.00 w Przychodni Lekarskiej „Medykon” odbędą się badania USG Doppler. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
14. W sklepiku parafialnym jest prasa katolicka. Są także do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 12 zł - akcję prowadzi Caritas naszej Archidiecezji, kupując wspieramy najbardziej potrzebujących.
- † Tadeusz Kasprzak l. 71, ze Skrzyńca Kol.
- odbył się pogrzeb s. Antoniny Wójtowicz – w Warszawie i Barbary Wójcickiej z Zalesia
- † Teresa Widelska, l. 91, z ul. Lubelskiej, pogrzeb we wtorek o godz. 14:00
Ogłoszenia duszpasterskie 03 MARCA 2024 r.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B”
10. Wzorem lat ubiegłych Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Szpitala w Bełżycach prosi o wsparcie w formie odpisu 1,5 % od podatku dochodowego z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla oddziału noworodkowego miejscowego szpitala. Numer KRS na tablicy ogłoszeń.
11. Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o dary rzeczowe – kontener ustawiony jest na parkingu obok domu parafialnego.
12. Organizujemy pielgrzymkę w dniach 5 -7 kwietnia „ŚLADEM ŚW. JANA PAWŁA II” - w programie NIEGOWIĆ, KRAKÓW, TYNIEC, WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH – OBCHODY NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Konrada.
13. W dniu wczorajszym odbył się Dekanalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza- ministranci z naszej parafii zdobyli pierwsze miejsce w kategorii lektor młodszy i lektor starszy – będą reprezentować nasz dekanat w zawodach archidiecezjalnych – 13 kwietnia w Lublinie. Gratulujemy.
14. W sklepiku parafialnym jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
- † Czesław Zawada l. 89, z ul. Lubelskiej
- † Tomasz Nejman l. 77, z Podola
- † Barbara Wójcicka l. 73, z Zalesia – pogrzeb w czwartek o godz. 14.00.
- † zmarła s. Antonia Wójtowicz ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, pochodząca z naszej parafii, przeżyła 68 lat, pogrzeb jutro o godz. 11.00 w Warszawie
Ogłoszenia duszpasterskie 25 LUTEGO 2024 r.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B”
10. Organizujemy pielgrzymkę w dniach 5 -7 kwietnia „ŚLADEM ŚW. JANA PAWŁA II” - w programie NIEGOWIĆ, KRAKÓW, TYNIEC, WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH – OBCHODY NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Konrada.
11. W sklepiku parafialnym jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
- † Stanisław Chomicki l. 78, z ul. Bp Wilczyńskiego
- † Karol Wójcik l. 87 z Jaroszewic
- † Jan Jerzy Dębiński l. 88, z ul. Kościuszki – pogrzeb jutro o godz. 14.30.
- † Edmund Gajowiak l. 70, z Krężnicy Okrągłej – pogrzeb we wtorek o godz. 14.30.
Ogłoszenia duszpasterskie 18 LUTEGO 2024 r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B”
10. Organizujemy pielgrzymkę w dniach 5 -7 kwietnia „ŚLADEM ŚW. JANA PAWŁA II” - w programie NIEGOWIĆ, KRAKÓW, TYNIEC, WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH – OBCHODY NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Konrada.
11. W sklepiku parafialnym jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
12. W czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra.
13. Zmarli w tym tygodniu:
- † Janina Plewik l. 87, z ul. Wilczyńskiego
- † Czesława Wiślińska l. 95, z Kol. Chmielnik – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.
- † Wacław Łopaciński l. 74, z Podola – pogrzeb odbył się w Matczynie
Ogłoszenia duszpasterskie 11 LUTEGO 2024 r.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – Rok „B”
- † Józef Zając l. 82, z ul. Kopernika
- † Stanisław Sarna l. 85, z Krza
- † Bogusław Trepiak l. 89, z Wierzchowisk Starych
- † Stanisław Górniak l. 84, z Krza – pogrzeb w poniedziałek 12.02. o godz. 12.00
- † Danuta Pasternak l. 77, z Krężnicy Okrągłej – pogrzeb w poniedziałek 12.02 o godz. 14.00
PROGRAM NABOŻEŃSTWA CZTERDZIESTOGODZINNEGO 2024r.
Poniedziałek, 12 lutego 2024 r.
6.30 – Msza św.
7.00 – Msza św.
7.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu; Różaniec przebłagalny za grzechy popełnione w środowisku pracy (część radosna)
10.30 – Różaniec przebłagalny za grzechy pijaństwa , nieczystości i obmowy
(część bolesna)
12.00; 14.00 – Msze pogrzebowe (nie są częścią nabożeństwa)
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.30 – Różaniec przebłagalny za grzechy wobec sąsiadów oraz w rodzinach
(część chwalebna)
17.00 – Schowanie Najświętszego Sakramentu, Msza św.
Wtorek, 13 lutego 2024 r.
6.30 – Msza św.
7.00 – Msza św.
7.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu; Różaniec przebłagalny za grzechy publicznej obrazy wiary i moralności Chrystusowej (część radosna)
10.30 – Różaniec przebłagalny za grzechy przeciw Najświętszej Eucharystii
(część bolesna)
11.00 – Msza św. przebłagalna, Anioł Pański
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.30 – Różaniec za zmarłych (część chwalebna)
17.00 – Msza św. Zakończenie Nabożeństwa
Środa Popielcowa, 14 lutego 2024 r.
Msze Św. z obrzędem błogosławieństwa popiołu i posypania głów:
Kościół parafialny – 6.30 ; 9.00; 11.00; 17.00
Wierzchowiska – 15.00 , Kierz – 15.00
Ogłoszenia duszpasterskie 04 LUTEGO 2024 r.
V NIEDZIELA ZWYKŁA – Rok „B”
10. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
05 lutego – Św. Agaty, dz., m., wsp. obow.
06 lutego - Św. Pawła Miki i Towarzyszy, mm., wsp. obow.
10 lutego - Św. Scholastyki, dz., wsp. obow.
11. W sklepiku parafialnym jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
12. Zmarli w tym tygodniu:
- † Weronika Belina l. 35, mieszkała w Lublinie
Ogłoszenia duszpasterskie 28 STYCZNIA 2024 r.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA – Rok „B”
31 stycznia – św. Jana Bosko, wsp. obow
03 lutego – św. Błażeja – na Mszy Św. wieczorowej okolicznościowa „ modlitwa za chorych na gardło”.
- † Zofia Kamińska l. 74, z ul. Kościuszki ( ostatnio mieszkała w Lublinie) – pogrzeb jutro o godz. 14.30.
Ogłoszenia duszpasterskie 21 STYCZNIA 2024 r.
III NIEDZIELA ZWYKŁA – Rok „B”
24 stycznia – św. Franciszka Salezego, wsp. obow
26 stycznia – św. Tymoteusza i Tytusa, bp-ów., wsp. obow.
- † Anna Czesława Widelska l. 65, z ul. Klarnera – pogrzeb poniedziałek 22 stycznia o godz. 13.00
- † Maria Świżek l. 92, z ul. Ewangelickiej- pogrzeb w poniedziałek 22 stycznia o godz. 14.30.
- † Tomasz Szafraniec l. 45 z ul. Wilczyńskiego – pogrzeb we wtorek 23 stycznia o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku
WIZYTA DUSZPASTERSKA 22 STYCZNIA DO 30 STYCZNIA
PONIEDZIAŁEK 22 STYCZNIA
9.00 – CHMIELNIK ( 2 KS.)
15.30 - UL. KAZIMIERSKA (1 KS.)
WTOREK 23 STYCZNIA
9.00 – KONSTANTYNÓWKA I ŚRÓDPOLE
15.30 – UL. FABRYCZNA 5 (3KS)
ŚRODA 24 STYCZNIA
9.00 – PODOLE ŚRODKOWE (2KS)
15.30 – UL. WOJSKA POLSKIEGO – BLOKI (2KS)
PIĄTEK 26 STYCZNIA
9.00 – UL. ŻEROMSKIEGO I PODOLE PRZY SZOSIE (1KS), PODOLE DOŁEK (1KS), STASIN I PODOLE ZAPIECEK, MAJDAN (1KS)
SOBOTA 27 STYCZNIA
9.00 – UL. PRZEMYSŁOWA, UL. ŻYTNIA, UL. KLONOWA, UL. ZAGRODOWA, UL. ROLNICZA, UL. KRÓTKA (4KS)
15.30 – UL. PREBENDARSKA( 2KS), UL. PARTYZANTÓW, UL. MAŁA ( 1KS)
PONIEDZIAŁEK 29 STYCZNIA
9.00 – UL. GRAŻEWICZA, UL. KWIATOWA, UL. JABŁONIOWA, UL. SPORTOWA, UL. SZPITALNA ( 2 KS), UL. SZEWSKA, 1 MAJA, ZAMKOWA (1KS)
WTOREK 30 STYCZNIA
9.00 – UL. TYSIĄCLECIA ( 2KS)
9.00 - RYNEK, UL. ZIELONA (1KS)
Ogłoszenia duszpasterskie 14 STYCZNIA 2024 r.
II NIEDZIELA ZWYKŁA – Rok „B”
17 stycznia – św. Antoniego, opata, wsp. obow
19 stycznia – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp., wsp. obow.
- † Stanisława Wodowska l. 79, z ul. Kopernika
- † Stanisław Andrzej Chomicki l. 73, z ul. Wilczyńskiego
- † Władysław Ptasznik l. 76, z ul. Lubelskiej
- † Janina Sulenta l. 88, ostatnio mieszkała w Wejherowie
- † Helena Zielińska z Podola, pogrzeb odbył się w Matczynie
WIZYTA DUSZPASTERSKA 15 STYCZNIA DO 30 STYCZNIA
PONIEDZIAŁEK – 15 STYCZNIA
9.00 – UL. LUBELSKA ( 2KS.)
15.30 - UL. FABRYCZNA 9 ( 3KS.)
WTOREK – 16 STYCZNIA
9.00 – UL. KRAKOWSKA ( 1KS.)
15.30 – UL. BYCHAWSKA 8 ( 2 KS)
ŚRODA – 17 STYCZNIA
9.00 – UL. BP WILCZYŃSKIEGO I UL. STRAŻACKA(DOMKI) ( 1KS.)
15.30 – UL. BYCHAWSKA 1O, 12 (1KS.), UL. BYCHAWSKA 14, 16 (1KS.), UL. BYCHAWSKA 18, 20 ( 1 KS)
CZWARTEK – 18 STYCZNIA
9.00 – UL. KOPERNIKA ( 2KS.)
15.30- UL .BYCHAWSKA 19 (1KS), UL. BYCHAWSKA 21 (1KS)
PIĄTEK – 19 STYCZNIA
9.00 – KRĘŻNICA OKRĄGŁA ( 4KS.)
15.30 – UL. BYCHAWSKA 1, 3, 5, 7, 9, 11 (3KS)
UL. BYCHAWSKA 2
SOBOTA – 20 STYCZNIA
9.00 – UL. KOŚCIUSZKI (4KS)
PONIEDZIAŁEK 22 STYCZNIA
9.00 – CHMIELNIK ( 2 KS.)
15.30 - UL. KAZIMIERSKA (1 KS.)
WTOREK 23 STYCZNIA
9.00 – KONSTANTYNÓWKA I ŚRÓDPOLE
15.30 – UL. FABRYCZNA 5 (3KS)
ŚRODA 24 STYCZNIA
9.00 – PODOLE ŚRODKOWE (2KS)
15.30 – UL. WOJSKA POLSKIEGO – BLOKI (2KS)
PIĄTEK 26 STYCZNIA
9.00 – UL. ŻEROMSKIEGO I PODOLE PRZY SZOSIE (1KS), PODOLE DOŁEK (1KS), STASIN I PODOLE ZAPIECEK, MAJDAN (1KS)
SOBOTA 27 STYCZNIA
9.00 – UL. PRZEMYSŁOWA, UL. ŻYTNIA, UL. KLONOWA, UL. ZAGRODOWA, UL. ROLNICZA, UL. KRÓTKA (4KS)
15.30 – UL. PREBENDARSKA, UL. ZIELONA, UL. PARTYZANTÓW, RYNEK
PONIEDZIAŁEK 29 STYCZNIA
9.00 – UL. GRAŻEWICZA, UL. ZAMKOWA, UL. KWIATOWA, UL. JABŁONIOWA, UL. SPORTOWA, UL. SZPITALNA
WTOREK 30 STYCZNIA
9.00 – UL. TYSIĄCLECIA
Ogłoszenia duszpasterskie 7 STYCZNIA 2024 r.
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – Rok „B”
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
- † Honorata Komsta l.54, córka Państwa Stępniów z Cupli, pogrzeb w poniedziałek 9 stycznia o godz. 13.00 w Wojciechowie
- Mieczysław Cygliński l. 77, ostatnio mieszkał w Katowicach, tam też będzie pogrzeb
WIZYTA DUSZPASTERSKA 08. STYCZNIA DO 15.STYCZNIA
PONIEDZIAŁEK – 08 STYCZNIA
9.00 – KIERZ ( 2KS.)
15.30 - UL. BP WILCZYŃSKIEGO 39 ( 1KS.)
WTOREK – 09 STYCZNIA
9.00 – WIERZCHOWISKA STARE ( 1KS.)
15.30 – UL. BP WILCZYŃSKIEGO 81, POCZTOWA 5A ( 1KS.), POCZTOWA 3 i 5 ( 1KS.)
ŚRODA – 10 STYCZNIA
9.00 - KAPELUSZÓWKA ( 1KS.)
15.30 – UL. FABRYCZNA 1 (1KS.), UL. FABRYCZNA 3 (1KS.)
CZWARTEK – 11 STYCZNIA
9.00 – UL. BP WILCZYŃSKIEGO ( 1KS.) OD UL. BYCHAWSKIEJ I OD UL. PRZEMYSŁOWEJ ( 1KS.)
15.30- UL .FABRYCZNA 7 ( 1KS.), UL. FABRYCZNA 4 (1KS.)
PIĄTEK – 12 STYCZNIA
9.00 – WIERZCHOWISKA GÓRNE ( 2KS.) , ŁĄCZKI ( 1KS.)
SOBOTA – 13 STYCZNIA
9.00 – OSIEDLE SŁONECZNE( SYMPATYCZNA, PÓLNOCNA, WESOŁA ITD.) ( 4 KS.)
PONIEDZIAŁEK 15 STYCZNIA
9.00 – UL. LUBELSKA ( 2 KS.)
15.30 - UL. FABRYCZNA 9 (3 KS.)
Ogłoszenia duszpasterskie 31 GRUDNIA 2023 r.
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – Rok „B”
- wtorek - 2 stycznia od 9.00- Kol. Chmielnik (tzw. amerykańska)( 2ks.), od 15.30- ul. Lubelska 78, 78A, 80( 1ks.)
- środa – 3 stycznia od 9.00 – Kol. Chmielnik (tzw. polska)(2ks.), od 15.30 – ul. Bp Wilczyńskiego 71(1ks.)
- czwartek – 4 stycznia od 9.00 Zgórze 2 i Zagórze 3(1ks.), Zagórze Cuple(2ks.), od 15.30- ul. Bp Wilczyńskiego 75A( 1ks.)
- piątek – 5 stycznia od 9.00 Malinowszczyzna(1ks.), Kol. Krężnica(2ks.)
10. Zmarli w tym tygodniu:
- † Aleksander Matuszczak l. 79, z ul. Tysiąclecia
- † Kazimierz Jasiulewicz l. 88, z Wileńszczyzny
- † Władysława Wójtowicz l. 82, z ul. Lubelskiej – pogrzeb we wtorek - 2 stycznia- o godz. 14.00.
Ogłoszenia duszpasterskie 24 GRUDNIA 2023 r.
IV NIEDZIELA ADWENTU – Rok „B”
P. Aleksandrowi Ziemkiewiczowi bardzo serdecznie dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzowe.
Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia- Msze Św. o godz. – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. We wtorek – 26 grudnia- wspominamy św. Szczepana - pierwszego męczennika. Na Sumie poświęcenie owsa.
Do końca stycznia z racji wizyty duszpasterskiej w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:30.
27 grudnia (środa) – Św. Jana Apostoła, święto, Msze święte o godz. 6:30, 7.00, 9:00 i 17:00. Na każdej Mszy Św. błogosławieństwo wina.
28 grudnia (czwartek) – Młodzianków - męczenników, święto
31 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny. Nabożeństwo na zakończenie roku
- 28 grudnia ( czwartek) od 9.00 – Zalesie (1 ks.), Wierzchowiska Dolne (1 ks.), Kol. Skrzyniec (1 ks.)
- 29 grudnia ( piątek)- od 9.00 – Wzgórze przy chodniku ( 1ks.), Wzgórze- Błonie ( 1ks.), Wzgórze za rzeką ( 1ks.)
- 30 grudnia ( sobota) – od 9.00 – Jaroszewice ( 2ks.), Kol. Jaroszewice (1ks.)
10. Zmarli w tym tygodniu:
- † Genowefa Walczak, l. 96 z Jaroszewic
- † Andrzej Lalak, l. 82 z Podola
- † Aleksander Matuszczak, l. 79 z ul. Tysiąclecia – pogrzeb środę o godz. 13.00.
Ogłoszenia duszpasterskie 17 GRUDNIA 2023 r.
III NIEDZIELA ADWENTU – Rok „B”
10. Zmarli w tym tygodniu:
- Andrzej Lalak l. 82,