II    Niedziela  Zwykła - Rok „B”  17 stycznia 2021 r.

1. 1. Dzisiaj  II Niedziela  Zwykła . Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę   przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

1. 2. Jutro w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości , a przyniesiecie owoc obfity” i potrwa do 25 stycznia.

1. 3. W naszym sklepiku dostępna jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Tęcza

Są też do nabycia świece gromniczne w cenie 12 zł.

1. 4. W ostatnim tygodniu  do wieczności odeszli:

ś. p. Jan Gliwka l. 59 z ul. Bychawskiej

ś. p. Teresa Rumińska  l. 76 z kol. Chmielnik

Wieczny odpoczynek………………………..

Niedziela  Chrztu Pańskiego - Rok „B”  10 stycznia 2021 r.

1. 1. Dzisiaj   Niedziela  Chrztu Pańskiego , powraca do harmonogramu niedzielnego Msza Św. o godz. 15.30

1. 2. W następną  niedziela ofiary złożone na tacę  będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

1. 4. W ostatnim tygodniu  do wieczności odeszli:

ś. p. Genowefa Krzowska z Chmielnika l. 97 z Chmielnika

ś. p. Marianna Bednarczyk l. 90 z Kol. Jaroszewice

ś. p.  Janina Skuza l.95 z ul. Krakowskiej

ś. p.  Barbara Butryn l.67 z Jaroszewic

ś. p.  Anna Teresa Otto l. 59 z ul. Wilczyńskiego

ś. p. Krystyna Hemperek  l.90 z Krężnicy Okrągłej  , pogrzeb jutro o godz. 14.00

Wieczny odpoczynek………………………..

II   Niedziela  po Narodzeniu Pańskim - Rok „B”  3 stycznia 2021 r.

1. 1. Dzisiaj  II Niedziela  po Narodzeniu Pańskim ,po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Adorację o godz. 15.00 zakończy koronka do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone  na inwestycje parafialne i za ofiarę na potrzeby Kościoła: bezimienną z ul. Przemysłowej 500zł.

1. 2. W środę  6.01obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli . Msze Św. w naszym kościele w porządku świątecznym o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach Św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów kreśląc inicjały imion królewskich: K + M + B. W kaplicach Msze Św. bez zmian.

1. 3. Następna  niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego  ofiary złożone na tacę  będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Od następnej niedzieli powraca do harmonogramu niedzielnego Msza Św. o godz. 15.30

1. 4. W naszym sklepiku dostępna jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Tęcza

1. 5. W ostatnim tygodniu  do wieczności odeszli:

ś. p. Michał Jędrej l.42 z ul. Bychawskiej

ś. p. Barbara Bielewicz l. 55 z Krza

ś. p. Marianna Twardzik  l .68 z Krężnicy Okrągłej

ś. p. Stanisław Zagajewski l. 86 z Wierzchowisk Starych

ś. p. Stanisława Brodziak l.85 z ul. Kościuszki , pogrzeb jutro o godz. 14.00

Wieczny odpoczynek………………………..

Niedziela  Świętej Rodziny- Rok „B”  27 grudnia 2020 r.

1. 1. Dzisiaj  Niedziela  Świętej Rodziny ,naszą modlitwą ogarniamy wszystkie rodziny naszej parafii.

W następną niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Adorację do godz. 15.00 zakończy koronka do Miłosierdzia Bożego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła: bezimienne 200zł. i z ul.  Kościuszki 300zł.

1. 2. Najbliższy czwartek  to ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Św. dziękczynna  i nabożeństwo o   godz. 17.00,  w kaplicach  o godz. 16.00.

1. 3. W najbliższy  piątek  Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze Św. jak w każdą       niedzielę, po  południu tylko Msza Św. o godz. 17.00. W kaplicach bez zmian. Będzie to również I piątek miesiąca , po Mszy Św. wieczorowej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy Św. wieczorowej nabożeństwo  z racji I soboty.

1. 4. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny.

1. 5. W naszym sklepiku dostępna jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość.

1. 6. W ostatnim tygodniu  do wieczności odszedł:

ś. p. Eugeniusz Śniadowski l. 88 z Kol. Chmielnik, pogrzeb jutro o godz. 13.00

ś. p. Bożena Brzozowska  l.67 z Podola, pogrzeb w środę o godz. 12.00