Tytuł

Numer konta na remont dachu na Kościele

Bank Pekao 92124024381111001063201333

Ogłoszenia dotyczące obowiązkowych spotkań dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

1. 4 maja - czwartek:

19.00 - kościół

5 maja - piątek:

19.00 - kościół

Sankt Petersburg - Miednoje - Moskwa - Katyń 9 dni

15 – 23 wrzesień 2017

Trasa zagraniczna: ok. Dyneburga (1) – Sant Petersburg (3) – Carskie Sioło – Peterhof – Miednoje – Moskwa (3) – Smoleńsk – Katyń – Wielkie Łuki (1)

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Dyneburga. Zwiedzanie miasta nad Dźwiną: Krzyż Legionów, Wzgórze 4 Świątyń. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej.  Przejazd przez Rosję. Na trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody  fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Wieczorem rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga.  Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych program (fakultatywnie) – przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wyjazd do Moskwy.  Na trasie krótki postój na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.  Przyjazd do Moskwy, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja,  nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta z przejazdem metrem. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzania najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie  Smoleńska: Kreml, Sobór Uspieński. Wizyta w Katyniu – miejsce kaźni polskich oficerów. Przejazd w okolice Wielkich Łuków. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Wyjazd do kraju przez Łotwę i Litwę. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Cena: 2650 zł + 180 euro

Cena imprezy obejmuje:

-    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd), 8 noclegów w hotelach**+/***  w pokojach 2-osobowych z łazienką, 8 śniadań i 8 obiadokolacji, wyżywienie zgodnie z programem wycieczki, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW -4 000 Euro, KL 10 000 Euro.

-  rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zestaw słuchawkowy Tour Guide)

Uwaga: każda osoba, która chce wjechać na teren Rosji musi posiadać wizę oraz paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum dwie wolne strony.

Wyjazd pod patronatem Bełżyckiego Towarzystwa Narciarskiego

Zapisy w kancelarii lub u  Ks. Andrzeja