Dodano: maj 7, 2011

Maj

3 maja - Uroczystość Królowej Polski  - 220 Rocznica ogłoszenia Konstytucji 3 maja

Główna Msza Święta w intencji Ojczyzny została odprawiona  o godz. 10:30. Przed Mszą Św. młodzież naszego liceum przedstawiła program dosyć odważny i inny w swojej wymowie. Program miał być przedstawiony w MDK-u ale z doświadczenia wiemy, że bardzo mało ludzi brało udział w takich uroczystościach.Program miał być przedstawiony przy ołtarzu polowym ale ze względu na niepewną pogodę zgromadziliśmy się w Kościele. Były głosy aby opuścić I punkt programu ale chcieliśmy docenić zaangażowanie młodzieży. W I punkcie progarmu została przedstawiona pantomima obrazująca walkę dobra ze złem. Gromkimi brawami wierni nagrodzili zwłaszcza tradycyjnego poloneza w wykonaniu młodych artystów. Trzeba również podkreślić trafnie dobrane teksty głoszone bardzo poprawnie przez uczniów. Serdeczne podziękowanie dla Dyrekcji Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika i nauczycieli.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

Msze Św. z homilią celebrował ks. prałat kończąc tekstem Ślubów Jasnogórskich autorstwa ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy Św. jak co roku przeszliśmy przed pomnik Tadeusz Kościuszki gdzie kilka słów wypowiedział Burmistrz Miasta Bełżyce.