Tytuł

Dodano: sty 2, 2014

kolędy


 

Konkurs Kolęd 11.01.2014

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 11 stycznia 2014 r. (sobota)  w naszym kościele. Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zgłoszenia przyjmowanie będą do 9 stycznia 2014 r. w kancelarii parafialnej. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas koncertu finałowego 12 stycznia 2014 r. (niedziela) g. 18.00.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

 

Regulamin uczestnicztwa

 

KARTA ZGŁOSZEŃ

 


R E G U L A M I N – ZASADY UCZESTNICTWA


1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na terenie parafii  p. w. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach.

2. Występy będą oceniane w następujących kategoriach artystycznych:

  • soliści,
  • zespoły (duety zaliczone będą do kategorii zespołów)

3. Jury będzie również oceniać wykonawców uwzględniając podział w kategoriach wiekowych:

  • dzieci przedszkolne,
  • dzieci szkół podstawowych,
  • młodzież gimnazjalna

4. Jury brać będzie pod uwagę:

  • wykonanie utworów (czystość intonacji, wyrazistość tekstu)
  • dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników,
  • ogólny wyraz artystyczny.

5. Wykonawcy muszą zaprezentować 2 kolędy lub pastorałki w języku polskim, w tym przynajmniej jedną kolędę tradycyjną z przedstawionego wykazu:

Ach ubogi żłobie, Anioł Pasterzom mówił, A wczora z wieczora, Bracia patrzcie jeno, Bóg się rodzi, Cicha noc, Do szopy hej pasterze, Dzisiaj w Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Jezusa Narodzonego, Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu, Mędrcy świata, Mizerna cicha, Nie było miejsca, O gwiazdo Betlejemska, Oj Maluśki, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Betlejem, Tryumfy Króla Niebieskiego, Wesołą nowinę, Wśród Nocnej Ciszy, W żłobie leży, Z narodzenia Pana.

6. Repertuar musi być wykonany „na żywo”,  z towarzyszeniem instrumentu lub a cappella. Dopuszcza się użycie instrumentalnego podkładu muzycznego, w takim przypadku uczestnik zobowiązany jest do dostarczenia wraz ze zgłoszeniem nagranego podkładu na podpisanej imieniem i nazwiskiem płycie CD. Organizator zapewnia możliwość wykorzystania instrumentu klawiszowego.

7. Zgłoszenia należy składać w kancelarii parafialnej lub u p. Moniki Tokarczyk do 9 stycznia 2014 r. (czwartek).

8. W przypadku dużej ilości zgłoszeń jury zastrzega sobie możliwość wybrania do wysłuchania jednej ze zgłoszonych kolęd.

9. Decyzje jury są ostateczne i niepodważalne.


Kategoria: General

d
defwefewfwefefwedwed
Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawrócenia św. Pawła
ul. Plac Kościelny 7
24-200 Bełżyce
wefwqd
ewd
ewd
wedw