Tytuł

Dodano: sty 8, 2012

Pielgrzymka


 

Pielgrzymka Parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela

Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Fatimy, koszt ok. 3500zł./w zależności od cen/

Szczegółowy program:

 

 

FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

9 dni – samolot

Termin: 3 – 11.07.2012

Dzień 1

Wyjazd z Bełżyc o godz. 7:30, przejazd do Warszawy na lotnisko, odprawa, wylot o godz. 11:30, przylot do Lizbony o godz. 15:20 (czasu miejscowego), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do centrum Lizbony, zwiedzanie miasta, m.in.: zamek de Sao Jorgo (św. Jerzego), dzielnica Belem z klasztorem Dos Jeronimos (Hieronimów), pałac i wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy, Ferdynanda Magellana. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Estoril: ekskluzywny kurort, do którego niegdyś zjeżdżała europejska arystokracja, położony jest ok. 30 km na zachód od Lizbony i słynie chyba przede wszystkim z kasyna. To największy tego typu obiekt w Europie. Był inspiracją dla Iana Fleminga do napisania pierwszej powieści o Jamesie Bondzie, Casino Royale; Cascais, która jest jedną z najbogatszych miejscowości w Portugalii; Przylądek Roca, który stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy; Sintra: miasto wpisane w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; Obidos - maleńkie miasteczko, z białymi domami obrośniętymi kolorowymi bugenwillami, jest całkowicie otoczone wysokimi, średniowiecznymi murami. W pobliżu znajduje się Sanktuarium Senhor da Pedra.

Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Fatimy.

Dzień 4

Śniadanie, Msza Św. w Sanktuarium,  Kaplica Objawień, groby bł. Franciszka i bł. Hiacynty i Siostry Łucji, Kościół Najświętszej Trójcy.Wycieczka autokarem do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça - zwiedzanie imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury (ciekawostką jest kuchnia, w której zakonnicy mogli łowić ryby. Okoliczny strumień został skierowany do wnętrza kuchni, tak by dostarczał zawsze świeżych ryb). Dalej przejazd do Nazaré - nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare; Aljustrel - dom bł. Hiacynty i bł. Franciszka, dom Siostry Łucji. Powrót do hotelu  na obiadokolację. Wieczorem uczestnictwo w Różańcu i procesji ze światłami w Sanktuarium.

Dzień 5
Śniadanie. Msza Św. w Sanktuarium. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie katedry oraz słynnej biblioteki uniwersyteckiej (jeśli będzie możliwe!). Przejazd do Porto. Zwiedzanie nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto; zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Obiadokolacja i nocleg w Porto.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela. Przyjazd do sanktuarium Św. Jakuba - nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Przejście krótkiego odcinka drogi El Camino. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, Msza Św. w Sanktuarium,  przejazd do  Figueira da Foz – zakwaterowanie w hotelu nad Oceanem Atlantyckim, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, dzień wolny na plaży, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko. Ok. godz. 15:30 odprawa na lotnisku, wylot o godz. 17:05, powrót do Warszawy, transfer autokarem do Bełżyc.

 

Cena od 3350 do 3500zł./ w zależności od kursu Euro/

 

Cena zawiera:

  • Transfert z/na lotnisko do Warszawy,
  • Przelot na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa,
  • Opłaty lotniskowe,
  • autokar w trakcie realizacji programu w Portugalii i Hiszpanii,
  • 8 noclegów w pokojach 2, 3 osobowych w hotelach ***,
  • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
  • Polskojęzycznego pilota na całej trasie,
  • Ubezpieczenie KL i NNW

UWAGI:

  • Na wstępy do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć kwotę około 60,– euro.

 

Fatima- Pielgrzymka Parafialna(kliknij)


Kategoria: General

d
defwefewfwefefwedwed
Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawrócenia św. Pawła
ul. Plac Kościelny 7
24-200 Bełżyce
wefwqd
ewd
ewd
wedw