Categories: General
      Date: pa╝ 15, 2011
     Title: Ingres Metropolity

Zaproszenie na Ingres Metropolity (Słowo  Adminstratora Diecezji i biskpów pomocniczych)/ Informacje na temat ingresu.

Umiłowani wierni,
W ca┼éej wsp├│lnocie Ko┼Ťcio┼éa Lubelskiego dzi─Ökujemy Bogu za dar nowego Arcypasterza w osobie Ks. Arcybiskupa Stanis┼éawa Budzika, dotychczasowego biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej i Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Ojciec ┼Üwi─Öty Benedykt XVI w dniu 26 wrze┼Ťnia, mianowa┼é go Arcybiskupem Metropolit─ů Lubelskim. Przyjmujemy nowego Arcypasterza z┬áwielk─ů rado┼Ťci─ů, otwartym sercem i nadziej─ů we wsp├│lnocie Ludu Bo┼╝ego naszej archidiecezji.
Kieruj─ůc pierwsze s┼éowa do diecezjan Arcybiskup Nominat powiedzia┼é: ÔÇ×Chcia┼ébym czyni─ç Archidiecezj─Ö Lubelsk─ů domem i szko┼é─ů komunii, kt├│ra jest wsp├│lnot─ů serc otwartych na Boga i cz┼éowieka. Kiedy wi─Öc dzisiaj z l─Ökiem i┬ádr┼╝eniem podejmuj─Ö nowe zadanie w Ko┼Ťciele, pragn─Ö zanurzy─ç moj─ů s┼éabo┼Ť─ç w┬áblasku mocy promieniuj─ůcej z Krzy┼╝a. Tylko w mocy Krzy┼╝a, In virtute Crucis, mo┼╝na si─Ö zmierzy─ç z zadaniem, kt├│re przerasta zwyczajne si┼éy cz┼éowieka.ÔÇŁ
Otoczmy wi─Öc naszego Pasterza, szczeg├│lnie teraz, r├│┼╝a┼äcem modlitwy zawierzaj─ůc osob─Ö nowego Metropolity Lubelskiego Matce Bo┼╝ej P┼éacz─ůcej, Pani Katedralnej.
Niech wyrazem naszej blisko┼Ťci b─Ödzie obecno┼Ť─ç na ingresie Ks. Arcybiskupa Stanis┼éawa, kt├│ry b─Ödzie mia┼é miejsce w Archikatedrze Lubelskiej, w sobot─Ö, 22 pa┼║dziernika o godz. 11:00, w pierwsze liturgiczne wspomnienie b┼é. Jana Paw┼éa II.
Zapraszamy serdecznie na t─Ö uroczysto┼Ť─ç wszystkich: kap┼éan├│w i osoby konsekrowane, m┼éodzie┼╝, cz┼éonk├│w ruch├│w i stowarzysze┼ä katolickich, ┼Ťrodowiska akademickie, delegacje wsp├│lnot parafialnych, chorych i osoby niepe┼énosprawne. Na zewn─ůtrz Archikatedry b─Öd─ů umieszczone ekrany i przygotowane miejsca siedz─ůce, kt├│re pomog─ů nam prze┼╝ywa─ç w pe┼éni t─Ö uroczysto┼Ť─ç.
Zach─Öcamy wszystkich do obecno┼Ťci na tej celebracji, aby┼Ťmy mogli da─ç przyk┼éad naszego zatroskania o Ko┼Ťci├│┼é, w duchu ┼╝ywej wiary.
ADMINISTRATOR ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ
Biskup Mieczysław Cisło