Categories: General
      Date: wrz 25, 2011
     Title: Maturzyści z Bełżyc

Każdy ma swoje Westerplatte - 27 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Lubelskiej na Jasną Górę - 24.09.2011

W sobotę (24.09) w godzinach porannych Matrurzyści z ZS Techniczych im. Tadeusza Kościuszki i ZS im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach wraz z Księżmi, katechetami, wychowawcami wyruszyli do Domu Matki na Jasnej Górze aby tam modlić się o swoją Młodość. Na Jasną Górę wyruszyło 180 osób by tam wraz ze swoimi równieśnikami modlić się podczas Mszy Św. pod przewdonictwem ks. bp Artura Mizińskiego, Modlitwy Różańcowej, Apelu Jasnogórskiego i Drogi Krzyżowej. Każdy ma swoje Westerplatte to słowa Papieża Jana Pawła II, każdy maturzysta przeżył chwile jedności wiary i zatrzymania się nad swoim życiem.

Zapraszamy do zapisu medialnego z Centrum Prasowego Jasnej Góry, które można obejrzeć tutaj.

Wiadomości z Katolickiej Agencji Informacyjnej można zobaczyć tutaj.

Zapraszamy do galerii zdjęć(wkrótce więcej zdjęc).

W dniu 24.09.2011 roku odbyła się 27 pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, w której uczestniczyła również moja szkoła. Z Bełżyc z placu kościelnego wyruszyliśmy z samego rana po godzinie 8. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. W czasie drogi śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówki, robiliśmy zdjęcia trochę też spaliśmyJ. Do Częstochowy dotarliśmy szczęśliwie po 14. Najpierw poszliśmy się pomodlić do Kaplicy Cudownego Obrazu a następnie mieliśmy czas wolny. O 17 rozpoczęła się m Msza święta w intencji wszystkich maturzystów, następnie była Modlitwa Różańcowa, Apel Jasnogórski i Droga Krzyżowa po Wałach Jasnogórskich.  Po wszystkich uroczystościach trochę zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy po 5 do Bełżyc. Pielgrzymkę będę długo miło wspominała ponieważ miałam pierwszy raz okazję być w Częstochowie. Ze wszystkich uroczystości najbardziej podobała mi się droga krzyżowa, która odbiegała od tradycyjnych dróg krzyżowych w Kościele. Jeżeli będę miała okazję na pewno jeszcze kiedyś wybiorę się do Częstochowy i wejdę na wieżę ponieważ w sobotę zabrakło mi na to niestety czasu oraz chciałabym zobaczyć jak odsłania się Obraz. Podczas pielgrzymki dziękowaliśmy Panu Bogu i Matce Boskiej za całe nasze dotychczasowe życie i zawierzaliśmy kolejne lata naszego dorosłego życia.

Emilia, uczennica IVT