Categories: General

Światowe Dni Młodzieży w Madrycie 2011

Program XXVI Światowych Dni Młodzieży, Madryt 2011

9 sierpnia – wyjazd

10 sierpnia – nocleg nieopodal Karlsruhe (Niemcy)

11 sierpnia – dotarcie do Bilbao (Hiszpania)

11-15 sierpnia 2011 - Dni w diecezjach hiszpańskich (DED)

Nasza grupa: diecezja Bilbao

11sierpnia, czwartek
Przyjazd pielgrzymów do różnych diecezji goszczących, zakwaterowanie w parafiach (rodziny, szkoły, sale parafialne).

12-14 sierpnia, piątek-niedziela
Program Dni w Diecezji: religijny, kulturalny, społeczny. Eucharystie, modlitwy, spotkania, koncerty, projekty angażujące lokalne środowisko Kościoła. Zwiedzanie sanktuariów i wybranych miejsc w danym regionie.

15 sierpnia, poniedziałek
Msza posłania do Madrytu z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny celebrowana przez biskupów diecezjalnych i kapłanów dla wszystkich pielgrzymów goszczących w danej diecezji.
Po południu przejazd z części wybranych diecezji do Madrytu, rejestracja pielgrzymów w parafiach madryckich, wydawanie akredytacji i pakietów pielgrzyma. Zakwaterowanie u rodzin lub w szkołach, salach parafialnych, halach etc…

16-21 sierpnia 2011 - ŚDM w Madrycie

16 sierpnia, wtorek
Rano - przejazd z pozostałych diecezji do stolicy Hiszpanii. Rejestracja w parafiach.
Po południu przez cały tydzień - adoracja eucharystyczna w wybranych kościołach Madrytu, sakrament pojednania w Parku del Retiro, adoracja Krzyża i Ikony ŚDM.
19:00 - Msza otwarcia ŚDM na Plaza de la Cibeles w centrum miasta odprawiana przez Arcybiskupa Madrytu - Kard. Antonio Maria Rouco Varela, koncelebrowana przez biskupów i kapłanów uczestniczących w ŚDM.
Wieczorem - Festiwal Młodych: program kulturalny, w ramach którego odbędą się koncerty, wystawy, spektakle, pokazy artystyczne, zwiedzanie muzeów, warsztaty i spotkania w różnych częściach miasta.

17 sierpnia, środa
10:00 - katechezy w grupach językowych prowadzone przez biskupów i animowane przez grupy/wspólnoty młodzieżowe. Będą odbywały się w kościołach, szkołach, audytoriach i ośrodkach sportowych w Madrycie.
Wieczorem - Festiwal Młodych

18 sierpnia, czwartek
10:00 - katechezy
12.00 - przylot Ojca Świętego na lotnisko Barajas w Madrycie
12.40 - przejazd Ojca Świętego papamobile ulicami Madrytu do Nuncjatury
19.00 - ceremonia powitania Ojca Świętego w centrum miasta; na plaza de la Independencia Papież z młodymi z 5 kontynetów przekroczy Puerta de Alcalás, po czym wsiądzie do papmobile, by dotrzeć na plaza de Cibeles.
Wieczorem - Festiwal Młodych

19 sierpnia, piątek
10:00 - katechezy
11.30 - spotkanie Ojca Świętego w Escorialu
- z młodymi zakonnikami w Patio de los Reyes del Monasterio de El Escorial
- z 2.000 mlodych profesorów akademickich w Bazylice
Po południu - Festiwal Młodych

19.30 - Droga Krzyżowa. Nabożeństwo 14 stacji Męki Jezusa (stacje hiszpańskiego Wielkiego Tygodnia) z różnych miejsc Półwyspu Iberyjskiego. Grupy wyjdą w procesji na ulice Madrytu wzdłuż Paseo de Recoletos, od Plaza de la Cibeles do Plaza de Colon.

20 sierpnia, sobota
Rano - spotkania w parafiach
10.00 - Msza św. dla seminarzystów w Katedrze Almudena
Do południa - pielgrzymka/dojazd na miejsce czuwania - dawne lotnisko Cuatro Vientos (Czterech Wiatrów), około 8 km od centrum miasta.
16:00 - Cuatro Vientos, przygotowanie do czuwania, świadectwa, koncerty, modlitwa.
19.40 - spotkanie Ojca Świętego z niepełnosprawnymi z Fundacion Instituto San Jose
20:30 - czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym, przemówienie do młodych, adoracja eucharystyczna.
23:00 - nocleg na Cuatro Vientos pod gołym niebem, możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w specjalnych namiotach na placu.

21 sierpnia, niedziela
09:00 - przyjazd Ojca Świętego na Cuatro Vientos
9.30 - Msza święta na zakończenie ŚDM koncelebrowana przez papieża, biskupów i księży z całego świata.
Po Mszy Świętej wyjazd z Madrytu. Po drodze nocleg w Bilbao (noc z 21 na 22 sierpnia) i w Karlsruhe (z 22 na 23 sierpnia).

23 sierpnia – rano wyjazd do Polski; powrót w nocy z 23 na 24 sierpnia (raczej we wczesnych godzinach porannych)

Zabieramy: paszport lub dowód osobisty, kieszonkowe, śpiwór (karimata, materac…), nakrycie głowy, ubrania raczej jasne i raczej na ciepłe dni, ale nie plażowe! (bo nie wpuszczą nas do obiektów sakralnych), leki stałe (jeśli ktoś przyjmuje), kosmetyki, jakąś polską pamiątkę (drobiazg, który mógłby być prezentem, bo jest spora szansa, że zamieszkamy u rodzin hiszpańskich).

Koszt orientacyjny: 260 euro plus 700zł

Zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc ograniczona.

Pozdrawiam :)

Ks. Dominik