Categories: General
      Date: lut 12, 2011
     Title: Dzień Chorego
11 Lutego - Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego

W dniu 11 lutego Kościół jednoczy się na wspólnej modlitwie w intencji chorych. Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zostało skierowane do całego Kościoła powszechnego jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. W tym dniu o godz. 15:00 została odprawiona Eucharystia w intencji chorych leżących w szpitalu a także pracowników służby zdrowia. Podczas Mszy św. został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po zakończonej Mszy św. młodzież przekazała paczki dla dzieci z okazji dnia chorego ofiarowane przez naszą Caritas Diecezjalną. Na Mszy Św. wieczorowej nasza wspólnota modliła się za chorych a także wspominaliśmy zmarłegp ks. Arcybiskupa Józef Życińskiegp.

Zapraszamy do lektury Orędzia Papieża Benedykta XVI na Dzień chorego: http://diecezja.lublin.pl/news,177