Dodano: mar 6, 2011

Msza Patriotyczna

62 rocznica śm. mjr Hieronima Dekutowskiego PS ,,Zapora"

Mjr Hieronim Dekutowski PS ,,Zapora" walczył w latach 1939-1944r. w szeregach Wojska Polskiego i AK Lubelszczyzny. Aresztowany i starcony 7 marca 1949r. wraz z sześcioma podkomendnymi w 1949r. w więzieniu na Mokotowie.

Od 1990r. w naszym kościele zbierają się ,,Zaporczycy” w rocznicę ich męczeńskiej śmierci.

W Niedzielę 6 marca o godz. została odprawiona Uroczysta Msza Święta, którą celebrowali: ks. prałat ppłk Czesław Przech, ks. kanonik ppłk Aleksander Baca, ks. komandor Janusz Bąk z Ordynariatu Polowego. Pod koniec nabożeństwa kapłani i trzech kombatantów przez Ministra ds. Kombatantów zostało odznaczonych medalami ,,Pro Memoria”.

Po Mszy Świętej w salach oratorium nasza młodzież przedstawiła program o treści patriotycznej. Gospodarze przygotowali ciepły poczęstunek dla zaproszonych gości.

Należy dodać, że 1 marca w tym po raz pierwszy obchodzny był: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia