Dodano: sty 25, 2011

Odpust ku czci Nawrócenia św. Pawła

Dla mnie żyć, to Chrystus, a śmierć jest mi zyskiem...(św. Paweł) - Uroczystość Odpustowa ku czci Patrona Naszej Wspólnoty Parafialnej

Trwając na modlitwie i wypełniając słowa Chrystusa, które wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy: ,,Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;  aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał"(J 17, 20-21), Kościół obchodzi w dniach 18-25 stycznia każdego roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W duchu tej modlitwy nasza wspólnota gromadzi się 25 stycznia w Święto Nawrócenia św. Pawła obchodząc doroczny odpust ku czci patrona naszej Parafii - Apostoła Narodów. Naszym przewodnikiem duchowym, który starał się przybliżyć osobę świętego był ks. prof. Maran Zając(rekolekcjonista adwentowy). Sumę Odpustową w intencjach parafialnych sprawowali: ks. Kaznodzieja, ks. Stanisław Papierz, Ks. Konrad Dobrowolski i Ks. Proboszcz Jarosław Orkiszewski. Po komunii św. i po podziękowaniach ks. proboszcza nasza wspólnota modliła się przed Najświętszym Sakramentem prosząc o potrzebne łaski i siły do budowania jedości chrześcijan a także międzyludzkiej. Od lat śpiewamy w naszym kościele Pieśń Ekumeniczną powstałą w latach 60-tych XX wieku.

O ile cierpień i trosk ogromnych

na drogach życia widzimy dziś.

Lecz miłość Boża nas nie zapomni

przez trud cierpienia pomoże iść

Ref: Wysłuchaj Panie słów modlitw naszych

miłością swoją twe dzieci złącz.

Niechaj cierpieniem wróg nas nie straszy,

ty pomoż, zjednocz, wciąż przy nas badź.

Podziały rzedzą szeregi nasze,

Twe Ciało krwawi od nowych ran.

O pomóż Panie pamiętać zawsze,

żeś ty rozkazał miłować nam.

O Boże wielki czekamy cudu,

niech ślepi przejrzą na oczy znów.

Niech będzie pokój wśród Twego ludu,

daj spojrzeć w sercach bez zbędnych słów.

Niech znikną wszystkie niesnaski starcia,

bośmy zmęczeni od gorzkich łez.

Niech po bratersku znów żyją bracia,

niech przyjdzie każdej rozłąki kres.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

Zapis audio - homilii odpustowej (częśc I)

Zapis audio - homilii odpustowej (częśc II)