Dodano: gru 16, 2010

1985-2010

Wspomnienie z Wierzchowisk

W dniu 14 listopada 2010r. dwa dni przed świętem Matki Bożej Ostrobramskiej - Matki Miłosierdzia w Wierzchowiskach obchodziliśmy jubileusz 25 - lecia poświęcenia Kościoła. Wierni zgromadzili się na Mszy Św. o godz. 12:00, gdzie pod przewodnictwem JE ks. Abp Seniora Bolesława Pylaka; kapłanów -

ks. Prałata Czesława Przecha - budowniczy Kościoła, ks. kan. Władysława Kowalika;
ks. prof. Mariana Nowaka i ks. Marcina Pydy dziękowali za ten piękny jubileusz. Ks. Abp Senior, który 25 lat temu dokonał poświęcenia Kościoła w Wierzchowiskach z radością i z wzruszeniem wspomniał podczas Homilii, jak w trudnych czasach były budowane różne Kościoły.Na zakończenie Liturgii Eucharystycznej Ks. proboszcz  kan. Jarosław Orkiszewski podzękował ks. Arcybiskupowi; kapłanom a szczególnie wiernym za udział i za wspólną modlitwę. Ci, którzy pamiętają tamte czasy; dzisiaj ze wzruszeniem dziękują za dar Kościoła w którym mogą się gromadzić na Eucharystii i modlitwie. Za to wszytsko: BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia